Anti-Aging

Wskazania i efekty zabiegów anty-aging

Upływ czasu, oddziaływanie słońca, dynamiczna mimika twarzy, a także predyspozycje genetyczne to jedne z głównych czynników powstawania zmarszczek. Kosmetologia i medycyna estetyczna mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o profilaktykę i niwelowanie istniejących zmarszczek. Jakie są wskazania i możliwe efekty zabiegów anti aging?

 

Na czym polegają zabiegi anti aging?

Zarówno spowolnienie procesów starzenia się skóry, jak i niwelowanie obecnych już zmarszczek to działania, które mieszczą się w definicji zabiegów anty-aging. Są to wszystkie rodzaje zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, które są nastawione właśnie na odmłodzenie skóry i na spowolnienie powstawania zmarszczek. Celem tych działań jest zachowanie młodego wyglądu cery, przywrócenie jej blasku i zahamowanie procesów starzenia.

Rodzaje zabiegów anti aging

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej mają do zaoferowania różne metody niwelowania zmarszczek i opóźniania ich występowania.

  • Peelingi – zazwyczaj wykonywane są w celu odnowienia skóry, zwalczania trądziku lub usuwania przebarwień. Dla wielu kobiet zaskoczeniem może być więc propozycja wykonania peelingu na zmarszczki. Nie chodzi jednak o jakikolwiek peeling, ale konkretnie o peeling fenolowy. Powoduje on koagulację naskórka i skóry właściwej – efektem zabiegu jest pozbycie się zmarszczek, ale też przebarwień i blizn po trądziku.
  • Zabiegi laserowe – niezwykle popularne w odmładzaniu skóry. Ciekawą propozycją może być zarówno laser pikosekundowy, który pobudza komórki do wzmożonej produkcji kolagenu lub laser tulowy, który pozwala zredukować zmarszczki oraz usunąć przebarwienia skórne. Kolejne możliwości terapii laserowych to: laser frakcyjny CO2 oraz zabieg HIFU.
  • Lifting – niezastąpiony nie tylko w poprawie wyglądu sylwetki, ale też w działaniach ujędrniających skórę twarzy. Szczególną popularnością w zabiegach na zmarszczki cieszą się nici liftingujące, które dają szybki efekt i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Alternatywą jest również lifting chirurgiczny, który jest procedurą bardziej inwazyjną, ale za to zapewniającą długotrwałe efekty.
  • Wypełnianie zmarszczek – niezwykle popularna metoda, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Szczególną popularnością cieszą się iniekcje z kwasem hialuronowym, a do klasyki zabiegów na zmarszczki należy również toksyna botulinowa, która sprawdza się nawet przy bardzo głębokich bruzdach.

Wymienione zabiegi to jedne z najpopularniejszych procedur na zmarszczki. Oczywiście w profilaktyce starzenia się skóry istotne znaczenie ma również optymalna pielęgnacja cery, jej regularne złuszczanie i odnawianie. Osoby w młodszym wieku i bez głębokich zmarszczek powinny więc przemyśleć kwestię regularnego odwiedzania gabinetu kosmetycznego i korzystania z dobrodziejstwa takich działań, jak peelingi kosmetyczne, kwasy, mezoterapia, mikrodermabrazja i wielu innych.

Wskazania do zabiegów anti aging

Choć mogłoby się wydawać, że zabiegi na zmarszczki należy wykonywać, gdy już posiada się widoczne bruzdy, nie jest to do końca prawdą. Współczesna medycyna estetyczna radzi sobie nawet z bardzo zaawansowanymi oznakami starzenia skóry, ale nie warto zwlekać tak długo. Im wcześniej zadba się o zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry, tym efekty będą szybsze i można je będzie uzyskać niższym kosztem.

Sygnały sugerujące, że to najwyższy czas na zabiegi anti aging:

  • Matowa, zmęczona skóra – jej przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja, brak nawilżenia lub inne czynniki. Taka cera nie wygląda dobrze, a skóra wydaje się starsza niż w rzeczywistości. W takiej sytuacji pomocne będą zabiegi złuszczające, peelingi i kwasy.
  • Coraz wyraźniejsze zmarszczki mimiczne – jeśli wokół ust i na czole pojawiają się wyraźniejsze kreseczki, które nie znikają, warto rozważyć peeling fenolowy, ale też zabiegi z kwasem hialuronowym.
  • Zmarszczki nie mające związku z mimiką twarzy – mogą być widoczne już po trzydziestym roku życia. Im są płytsze, tym mniejszej interwencji będą wymagały. Doskonale zadziała na nie peeling fenolowy.
  • Głębokie bruzdy – często pojawiają się wokół ust i na czole, ale nie tylko w tych lokalizacjach. Zwalczenie ich za pomocą popularnych kosmetyków na zmarszczki nie jest możliwe. W tym wypadku warto rozważyć natomiast zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową.
  • Osłabiający się owal twarzy, opadające powieki i policzki – obniżenie się gęstości skóry, coraz mniejsza produkcja kolagenu i zanikanie istniejących wiązań, upływ lat i wiele innych czynników prowadzi w końcu do delikatnego opadania policzków, powiek i do utraty uprzedniego kształtu twarzy. W tej sytuacji niezastąpiony jest lifting i to nie tylko klasyczny, ale też przy użyciu specjalnych nici liftingujących.

Starzenie się skóry to nie tylko widoczne zmarszczki i opadające powieki, ale też utrata jej gęstości i pomału postępujące zaburzenia produkcji kolagenu. By opóźnić procesy starzenia się skóry, warto regularnie stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, ale też wykonywać zabiegi kosmetyczne, które odnawiają skórę, pobudzają produkcję kolagenu i zdecydowanie opóźniają moment pojawienia się zmarszczek.

 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Mezoterapia - Lipoliza Iniekcyjna
Małgorzata Filipek, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Mezoterapia - Lipoliza Iniekcyjna

Nasze ciała nie są idealne. Czasami wbrew naszej woli nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w niechcianych miejscach, na co często ...
Peeling TCA
Beata Dudzińska-Czajka - Kosmetolog

Peeling TCA

Do wykonywania peelingu TCA służy kwas trójchlorooctowy. Jest to jedna z najsilniejszych substancji używanych w kosmetologii, dzięki której dotrzeć możemy ...
Nici stymulujące

Nici stymulujące

Nici stosuje się zarówno do rewitalizacji skóry jak i do uniesienia tkanek. Wśród naszych pacjentów cieszą się coraz większą popularność ...

Pozostałe artykuły

Klinika od a do z

Skąd biorą się kępki żółte na powiekach? Przyczyny powstawania i sposoby leczenia

22.06.2024

Masz żółte plamy na powiekach? Prawdopodobnie są to kępki żółte, czyli zmiany skórne mające grudkowatą strukturę i różne rozmiary. Najczęściej stanowią one konsekwencję zbyt dużego poziomu złego cholesterolu. Dlaczego jeszcze powstają? Jak leczy się żółtaki na powiekach? Odpowiadamy!

Klinika od a do z

Czym objawia się łupież Giberta i w jaki sposób go leczyć?

22.06.2024

Pojawiająca się na skórze wysypka mająca postać plam i świąd to jedne z objawów łupieżu różowego Giberta. Choroba ta najczęściej przebiega łagodnie i zwykle nie ma tendencji do nawracania. Sprawdź, w jaki sposób się ją leczy i czy łupież Giberta jest zaraźliwy.

Klinika od a do z

Co oznaczają czerwone policzki i w jaki sposób je pielęgnować?

22.06.2024

Czerwone policzki mogą dodawać uroku i często kojarzone są ze zdrową cerą. Jednak czasami mogą też sygnalizować różne problemy skórne lub zdrowotne – szczególnie wówczas, gdy są stale zaczerwienione. Jakie mogą być przyczyny czerwonych policzków? Czy wymagają leczenia i w jaki sposób pielęgnować cerę tego typu?

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05