Dermomasaż

Dermomasaż – poznaj innowacyjny zabieg na ciało i twarz

Specjalistyczny zabieg ciśnieniowy, który pomaga zwalczać cellulit, zmarszczki i rozstępy to właśnie dermomasaż. Na czym dokładnie polega ta procedura? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu dermomasażu?

Na czym polega dermomasaż?

Jest to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który jest wykonywany przy użyciu specjalistycznej aparatury. Podczas dermomasażu skóra jest ciśnieniowo zasysana przez urządzenie, a jednocześnie jest również intensywnie masowana. W ten sposób dochodzi do poprawy krążenia krwi, ale też do rozbijania guzków cellulitowych oraz tkanki tłuszczowej. 

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, na jak dużym obszarze ciała jest wykonywany. Zazwyczaj zajmuje około 20 minut, gdy jest wykonywany na twarzy oraz około 40 minut, gdy dotyczy większego obszaru ciała. Zaleca się wykonanie serii zabiegów, by uzyskać najkorzystniejsze rezultaty.

Efekty dermomasażu

Rezultaty wykonania dermomasażu, a szczególnie serii zabiegów, są uzależnione od obszaru zabiegowego.

Dermomasaż twarzy przyczynia się do:

  • Ujędrnienia skóry twarzy i poprawy owalu twarzy.
  • Zniwelowania zmarszczek.
  • Poprawy ukrwienia i odżywienia skóry.
  • Zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Dermomasaż ciała skutkuje:

  • Wymodelowaniem ciała i redukcją tkanki tłuszczowej.
  • Zniwelowaniem cellulitu.
  • Zminimalizowaniem widoczności rozstępów.
  • Pobudzeniem krążenia.
  • Zniwelowaniem obrzęków.

Warto wspomnieć także o tym, że dermomasaż jest procedurą o działaniu relaksacyjnym i jest bardzo korzystny dla ciała nie tylko dlatego, że może przyczynić się do redukcji cellulitu lub rozstępów, ale także ze względu na to, że poprawia krążenie, wpływa korzystnie na ukrwienie i odżywienie skóry. Dermomasaż działa nie tylko w momencie zabiegu i tuż po nim, ale też długofalowo – szczególnie wówczas, gdy wykonywany jest regularnie. 

Wskazania i przeciwwskazania do dermomasażu

Dermomasaż nie jest panaceum na wszystkie możliwe dolegliwości i mankamenty skórne, aczkolwiek jest to zabieg o szerokim zakresie oddziaływania na tkanki. Na skorzystanie z dermomasażu mogą zdecydować się osoby mające:

  • Problemy z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.
  • Tendencję do obrzęków.
  • Wiotką skórę, której może się przydać ujędrnienie.
  • Widoczne oznaki starzenia skóry: zmarszczki, utratę gęstości skóry, zatarcie owalu twarzy.

Oczywiście, aby skorzystać z dermomasażu, nie trzeba mieć zaawansowanego cellulitu lub wiotkiej skóry. Technika ta może być stosowana również profilaktycznie – na przykład w celu uniknięcia utraty napięcia skóry. Dermomasaż ma również działanie relaksujące i wspomagające naturalne procesy regeneracyjne skóry, dlatego też może być stosowany również w wielu innych sytuacjach. 

Chociaż procedura ta nie jest inwazyjna i może być wykorzystywana w celu niwelowania wielu mankamentów skóry na twarzy lub ciele, istnieje również kilka istotnych przeciwwskazań do wykonania dermomasażu. Oto one:

  • Stany zapalne skóry, skaleczenia i rany.
  • Choroby nowotworowe.
  • Kruchość naczyń krwionośnych, skłonność do tworzenia się pajączków naczyniowych i wybroczyn.
  • Okres ciąży.
  • Zdiagnozowana niewydolność krążenia, zakrzepica, żylaki.
  • Zaawansowane nadciśnienie tętnicze.

Zabieg dermomasażu jest nieinwazyjny i bezpieczny, o ile nie ma się przeciwwskazań do jego wykonania. Zazwyczaj nie powoduje występowania powikłań lub efektów niepożądanych, aczkolwiek możliwe jest odczuwanie tkliwości skóry w miejscu zabiegu. U niektórych może pojawić się również zasinienie skóry. W takich sytuacjach warto powiadomić o tym fakcie specjalistę wykonującego zabieg. 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Laser tulowy
Paula Turowska - Pracownik Recepcji

Laser tulowy

Laser tulowy sprawdzi się w walce z uporczywymi przebarwieniami, wiotkością skóry i oznakami starzenia.
Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego ...
Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni to najnowsza technologia do kształtowania i budowania mięśni.

Pozostałe artykuły

Klinika od a do z

Skąd biorą się kępki żółte na powiekach? Przyczyny powstawania i sposoby leczenia

22.06.2024

Masz żółte plamy na powiekach? Prawdopodobnie są to kępki żółte, czyli zmiany skórne mające grudkowatą strukturę i różne rozmiary. Najczęściej stanowią one konsekwencję zbyt dużego poziomu złego cholesterolu. Dlaczego jeszcze powstają? Jak leczy się żółtaki na powiekach? Odpowiadamy!

Klinika od a do z

Czym objawia się łupież Giberta i w jaki sposób go leczyć?

22.06.2024

Pojawiająca się na skórze wysypka mająca postać plam i świąd to jedne z objawów łupieżu różowego Giberta. Choroba ta najczęściej przebiega łagodnie i zwykle nie ma tendencji do nawracania. Sprawdź, w jaki sposób się ją leczy i czy łupież Giberta jest zaraźliwy.

Klinika od a do z

Co oznaczają czerwone policzki i w jaki sposób je pielęgnować?

22.06.2024

Czerwone policzki mogą dodawać uroku i często kojarzone są ze zdrową cerą. Jednak czasami mogą też sygnalizować różne problemy skórne lub zdrowotne – szczególnie wówczas, gdy są stale zaczerwienione. Jakie mogą być przyczyny czerwonych policzków? Czy wymagają leczenia i w jaki sposób pielęgnować cerę tego typu?

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05