Masaż próżniowy

Co to jest masaż próżniowy i jakie daje korzyści dla ciała?

Zabieg, który ma pozytywny wpływ na jędrność skóry, a na dodatek jest bezbolesny? Oba te warunki spełnia masaż próżniowy, który wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także pomaga usunąć toksyny z organizmu. Jakie jeszcze daje efekty? Kto może się na niego zdecydować? Odpowiadamy!

 

Masaż próżniowy – co to takiego?

Określany inaczej jako metoda SPM, masaż próżniowy jest zabiegiem wykonywanym w celu poprawienia wyglądu oraz ukrwienia skóry. Jest przeprowadzany przy pomocy specjalnego urządzenia, które zasysa powietrze i wytwarza podciśnienie stymulujące przepływ limfy i wspierające redukcję napięcia mięśniowego. Metoda ta może być stosowana na całej powierzchni ciała lub na jego wybranych częściach. Co bardzo ważne, masaż próżniowy uznawany jest za nieinwazyjny oraz bezpieczny.

Na czym polega ten zabieg? Etapy masażu próżniowego

Kolejność etapów zabiegu może się różnić w zależności od tego przez jakiego specjalistę jest przeprowadzany, ale najczęściej rozpoczyna się od drenażu limfatycznego. Pobudza on krążenie limfy, ułatwia usunięcie obecnych w organizmie toksyn i sprzyja dostarczeniu do tkanek cennych składników odżywczych. Kolejny krok to masaż właściwy: osoba przeprowadzająca zabieg przykłada do skóry pacjenta urządzenie generujące częściową próżnię i zasysające powietrze. Dzięki temu skóra zostaje dotleniona, komórki tłuszczowe rozbite, metabolizm pobudzony, a organizmowi jest łatwiej walczyć z niedoskonałościami. Na koniec, na poddane masażowi partie ciała, aplikowany jest specjalny żel lub maść.

Rodzaje masażu próżniowego – na jakich częściach ciała może być stosowany?

Tego typu zabieg może być przeprowadzony na dowolnej części ciała. Specjaliści wykorzystują metodę SPM w celu niwelowania cellulitu, zwiększenia elastyczności skóry brzucha, ujędrnienia piersi oraz poprawienia wyglądu twarzy.

Masaż próżniowy twarzy

Skóra twarzy poddana masażowi próżniowemu zostaje odżywiona, dotleniona i odświeżona. Zabieg ma także pozytywny wpływ na owal twarzy i niweluje zmarszczki, bruzdy i przebarwienia.

Masaż próżniowy na cellulit

Ten rodzaj masażu niweluje skórkę pomarańczową. Co istotne, działa zarówno na cellulit wodny, jak również lipidowy. Zabieg tego typu może być wykonany na skórze ud, bioder, pośladków, a nawet ramion.

Masaż próżniowy biustu

Metoda SPM może być także stosowana także na skórze piersi. Jakie rezultaty daje masaż próżniowy biustu? Efekty, które zauważają pacjentki poddające się takiemu zabiegowi, to między innymi: podniesienie i ujędrnienie piersi oraz poprawa elastyczności tej części ciała.

Masaż próżniowy – wskazania

Masaż tego typu ma szerokie zastosowanie, a w szczególności polecany jest osobom:

  • Z nadwagą lub otyłością – w celu usprawnienia ich metabolizmu.
  • Mającym obrzęki pourazowe i limfatyczne – które powstały na przykład w wyniku schorzeń reumatycznych.
  • Po przebytych kontuzjach – takich jak uszkodzenie więzadeł czy ścięgien.
  • Po operacji mastektomii – w celu zredukowania stanów zapalnych i zniwelowania blizn.
  • Sportowcom – by przygotować mięśnie do treningu lub jako forma regeneracji organizmu po wzmożonym wysiłku fizycznym.

Masaż próżniowy – przeciwwskazania

Pamiętaj, by przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek zabiegu sprawdzić, czy nie masz przeciwwskazań do jego wykonania. Jeśli chodzi o masaż próżniowy, przeciwskazania do niego to:

  • Okres ciąży.
  • Niektóre choroby, jak padaczka, choroby układu krążenia, cukrzyca i nowotwory.
  • Posiadanie przepukliny na obszarze, który miałby zostać poddany zabiegowi.
  • Posiadanie tłuszczaków lub niezdiagnozowanych jeszcze guzów.
  • Choroby i stany zapalne skóry – takie jak łuszczyca, opryszczka, egzema.
  • Infekcje bakteryjne i wirusowe oraz podwyższona temperatura ciała.

Efekty masażu próżniowego

By masaż próżniowy przyniósł jak najlepsze rezultaty, warto wykonać go w serii przynajmniej 10 zabiegów. Już po pierwszym masażu możesz zauważyć poprawę samopoczucia i lepszy wygląd skóry. Jeśli zależy Ci na wymodelowaniu sylwetki, na rezultaty musisz poczekać trochę dłużej. Inne efekty zabiegu to: poprawa krążenia krwi, wsparcie procesu detoksykacji, pozytywny wpływ na układ immunologiczny, czy zwiększenie jędrności skóry.

Zabiegi z zastosowaniem masażu próżniowego

Masaż próżniowy wykorzystywany jest zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Ma zastosowanie między innymi w:

  • Drenażu limfatycznym – czyli zabiegu pobudzającym pracę układu limfatycznego, niwelującym obrzęki i stany zapalne oraz działającym relaksująco,
  • Endermologii – bezbolesnej technice masażu poprawiającej krążenie krwi i wygląd skóry oraz redukującej cellulit.

Pamiętaj, że wybór konkretnego zabiegu powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty – lekarza dermatologa, kosmetologa bądź fizjoterapeuty. Masaż próżniowy jest skuteczny w redukowaniu cellulitu czy niwelowaniu zastojów limfy w organizmie, ale najlepsze rezultaty osiągniesz, łącząc go ze zdrową dietą, odpowiednim nawodnieniem i regularną aktywnością fizyczną.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Fototerapia światłem

Fototerapia światłem

Terapia światłem od wielu lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna czy fizjoterapia. Wykorzystanie właściwości ...
Drenaż podciśnieniowy
Klaudia Ciszewska -Pracownik Administracji

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...

Pozostałe artykuły

Klinika od a do z

Skąd biorą się kępki żółte na powiekach? Przyczyny powstawania i sposoby leczenia

22.06.2024

Masz żółte plamy na powiekach? Prawdopodobnie są to kępki żółte, czyli zmiany skórne mające grudkowatą strukturę i różne rozmiary. Najczęściej stanowią one konsekwencję zbyt dużego poziomu złego cholesterolu. Dlaczego jeszcze powstają? Jak leczy się żółtaki na powiekach? Odpowiadamy!

Klinika od a do z

Czym objawia się łupież Giberta i w jaki sposób go leczyć?

22.06.2024

Pojawiająca się na skórze wysypka mająca postać plam i świąd to jedne z objawów łupieżu różowego Giberta. Choroba ta najczęściej przebiega łagodnie i zwykle nie ma tendencji do nawracania. Sprawdź, w jaki sposób się ją leczy i czy łupież Giberta jest zaraźliwy.

Klinika od a do z

Co oznaczają czerwone policzki i w jaki sposób je pielęgnować?

22.06.2024

Czerwone policzki mogą dodawać uroku i często kojarzone są ze zdrową cerą. Jednak czasami mogą też sygnalizować różne problemy skórne lub zdrowotne – szczególnie wówczas, gdy są stale zaczerwienione. Jakie mogą być przyczyny czerwonych policzków? Czy wymagają leczenia i w jaki sposób pielęgnować cerę tego typu?

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05